8.3 C
Panevezys
2024 / 05 / 15

Prasidėjo lietuviškų rabarbarų derlius: nepraleiskite progos išsikepti pavasarinį pyragą

Ar jau skaitėte?

Parduotuvių lentynose jau pasirodė pirmieji lietuviško derliaus rabarbarai. Su vasaros pradžia siejami augalai dažnam lietuviui primena nuo vaikystės pamėgtus desertus – pyragus, rūgščias uogienes ar tiesiog cukruje mirkytus rabarbaro stiebus. Savo ruožtu lietuviško prekybos tinklo atstovai džiaugiasi galėdami su savo pirkėjais pasidalinti ir pirmuoju rabarbarų derliumi, ir skaniu receptu, kuris padės prisiminti šiuos vitaminų gausa ir malonia rūgštele pasižyminčius augalus.

- Reklama -

N24.lt – NAUJAS!


Vasarą pranašaujantis rabarbarų derlius

„Mūsų parduotuvių lentynose jau pasirodė lietuviški rabarbarai, kurie tradiciškai praneša apie artėjančią vasarą. Per eilę metų mums pavyko užmegzti stiprius ir artimus ryšius su Lietuvos ūkininkais. Drauge mes visuomet galime savo pirkėjams pasiūlyti aukščiausios kokybės šviežų lietuviškų vaisių ir daržovių derlių“, – sako prekybos tinklo komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Rabarbarų nauda mūsų sveikatai

Augintojų atstovė M. Kubiliūtė priduria, kad mėgautis šviežiais rabarbarais reiktų iki Joninių, nes vėliau rabarbarai pradeda kaupti oksalo rūgštį, kurios dideliais kiekiais vartoti nepatartina.

Rabarbarai žmogaus organizmui yra labai naudingi dėl juose esančių organinių rūgščių, antioksidantų bei skaidulinių medžiagų. Taip pat juose gausu magnio, fosforo, geležies, kalcio bei kalio: kiekvienas iš jų atlieka svarbų vaidmenį – rūpinasi kraujo, raumenų ir kaulų sistemų darna, yra naudingi inkstams bei taip pat stiprina mūsų imunitetą. Tačiau svarbu pabrėžti, jog šių augalų stiebus reikėtų valgyti saikingai, kadangi jie gali itin paspartinti ir mūsų virškinimo procesus.

„Iš tikrųjų šie augalai yra daug universalesni, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – pažymi prekybos tinklo maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė. – Juos galima naudoti ne tik desertams, bet ir sriuboms bei troškiniams. Žinoma, vertėtų nepamiršti, jog neapdoroti rabarbarai savyje išsaugo kur kas daugiau naudingųjų medžiagų mūsų organizmui. Tuo metu norint mėgautis rabarbarais bei juose esančiais vitaminais visus metus, juos taip pat galite nuplauti po verdančiu vandeniu ir užsišaldyti ateinančiai žiemai“.

Lietuviškų rabarbarų sezono atidarymo proga „Maximos maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė dalijasi pavasariško pyrago receptu.

- Reklama -

Tradicinis rabarbarų pyragas

Reikės: 250 g kvietinių miltų, 300 g rabarbarų, 150 g kambario temperatūros sviesto, 150 g cukraus, 4 kiaušinių, 2 šaukštelių kepimo miltelių, 1 šaukštelio vanilinio cukraus arba vanilės esencijos ir šiek tiek druskos.


Sveikatos.info – Tai idomu!


Visų pirma, sumaišykite miltus su kepimo milteliais – tuomet viską atsakingai persijokite per kiaurą indą. Vėliau į maisto plakiklį sudėkite kubeliais pjaustytą sviestą ir paprastą bei vanilinį cukrų – viską gerai suplakite, kol masė taps puri. Šalia įmuškite vieną kiaušinį ir dar kartą viską suplakite – pakartokite šią procedūrą su likusiais 3 kiaušiniais.

Tada į suplaktą masę po truputį berkite persijotus miltus ir viską tuo pat metu maišykite šaukštu. Kuomet tešla taps vientisa, leiskite jai šiek tiek „pastovėti“. Dabar galite pasiruošti rabarbarus – juos nuplaukite, nuskuskite ir smulkiai supjaustykite. Be to, dalį rabarbarų galite supjaustyti jums gražia stambesne forma ir vėliau panaudoti pyrago papuošimui.

Vėliau į sviestu pateptą kepimo formą supilkite maždaug pusę tešlos ir ant jos suberkite smulkintus rabarbarus. Tuomet juos užpilkite likusia tešla ir ant viršaus norimais ornamentais išdėliokite stambiau pjaustytus rabarbarų gabalėlius. Pyragą kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 50 min.

„Apie artėjančią 50-ąją kepimo minutę jums tikrai išduos po namus dvelkiantis pyrago kvapas. Tačiau prieš ištraukiant jį iš orkaitės patikrinkite, ar šis jau spėjo iškepti. O tam panaudokite seną ir laiko patikrintą būdą: į pyrago vidurį įsmeikite pagaliuką – jeigu ištraukus nepastebite ant jo tešlos gabalėlių, galite būti užtikrinti, jog pyragas jau iškepęs“, – dalijasi patarimais maisto gamybos ekspertė.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė

TOP naujienos

Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių

Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio, kuris bus naudojamas medikų ir pacientų higienai, paviršių ir patalpų...

Kovo 18-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 18-oji – Raudonos nosies diena. Kovo aštuonioliktoji, pirmadienis, (pirmoji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 287 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Anzelmas, Eimutė,...

Vaistininkė pataria: kaip atpažinti nemigos priežastis?

Besikeičiantys metų laikai, darbe patiriamas stresas ir įtampa bei amžius – priežastys, kodėl sutrinka miego ritmas ar suprastėja miego kokybė. Kada keltis, o kada...

Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių, taip pat ir Nacionalinio vėžio instituto specialistai: pradedamas...

Nebesikankinkite: efektyvūs metodai, kaip atsikratyti įkyriųjų vaisinių muselių namuose

Rudeniškos gėrybės masina ne tik žmones – vos palikus ilgesniam laikui ant spintelės prakąstą obuolį ar pusę kriaušės, netruks pasirodyti ir vaisinės muselės. Nors jos nekanda, tačiau gali labai erzinti. Laimei, yra visai paprastų...

Enter title here.

AVINASPagirtina visada siekti tik pergalės, bet naivu būtų tikėtis visada ir laimėti. Diena bus šviesesnė, jei bent pats sau pripažinsite savo silpnybes ir trūkumus. Siekite kolegos jau pasiekto lygio, užuot tempęs jį žemyn. Geras SUDOKU,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS