18.6 C
Panevezys
2024 / 07 / 02

Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Ar jau skaitėte?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“.

- Reklama -


„Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio skaitytuvo – susimokėsite“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Android“: atsiskaitykite su „Google Pay“

Saugiems mokėjimams parduotuvėse, restoranuose, viešajame transporte ar internete galite naudoti su „Google“ paskyra susietą programėlę „Google Pay“ („Android“). Tiesa, tam, kad galėtumėte atsiskaityti telefonu, jis turi turėti ir jame turi būti aktyvuota artimojo lauko ryšio (angl. Near Field Communication, NFC) funkcija.

„Pirmiausia atsisiųskite ir telefone atverkite programėlę „Google Pay“. Pasirinkite „Pradėti“ ir sekdami instrukcijas, sukonfigūruokite „Google Pay“ paskyrą. Tuomet spustelėkite „Pridėti kortelę“ ir „Kredito ar debeto kortelė“. Telefono kamera užfiksuokite ant kortelės duomenis ar įveskite ranka“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jums gali reikėti patvirtinti pridėtą kortelę. Dažniausiai – įvesti SMS žinute gautą kodą ar atverti mobiliąją banko programėlę. Norėdami naudoti pridėtą kortelę atsiskaitymams parduotuvėje, spustelėkite „Mokėjimo metodas“ ir „Numatytasis mokėjimas parduotuvėje“.

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Google Pay“ galima ir neseniai pasirodžiusiais „Samsung Watch4“ ir kitais „Wear OS“ operacinę sistemą turinčiais išmaniaisiais laikrodžiais.

- Reklama -

„iPhone“: korteles laikykite „Wallet“ programėlėje

Kad galėtumėte saugiems atsiskaitymams naudoti „Apple Pay“, savo debeto, kredito korteles įtraukite į programėlę „Wallet“ („iOS“).

„Norėdami įtraukti debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo korteles į „Wallet“, atverkite programėlę, spustelėkite pliuso ženklą ir pasirinkite savo banką. Tuomet telefono ekrane atsiras kortelės kontūrai. „Patalpinkite“ kortelę juose arba įveskite duomenis patys“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.



Jei turite „iPhone“ su „Face ID“, norėdami atsiskaityti, dukart spustelėkite šoninį mygtuką ir pažvelkite į telefoną ar įveskite savo slaptažodį. Tuomet priglauskite mobilųjį prie bekontakčio skaitytuvo. Kitu atveju, užuot pažvelgę į telefoną, padėkite pirštą ant „Touch ID“.

Vrubliauskas priduria, kad atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Apple Pay“ galima ir išmaniaisiais laikrodžiais „Apple Watch“.

Pridėkite korteles prie naršyklės

Jei kiekvienąkart nusprendę kažką įsigyti internetu, nenorite ieškoti savo piniginės su visomis banko kortelėmis, galite pridėti jos duomenis prie naršyklės „Chrome“ ar „Safari“. Taip mokėjimo forma bus užpildyta automatiškai. Nors tai labai patogu ir greita, būkite atsargūs ir nedarykite to prisijungę prie viešo kompiuterio.

Jei naudositės šia funkcija, ekspertas taip pat rekomenduoja slaptažodžiu apsaugoti ir savo kompiuterį.

„Norėdami pridėti kortelės duomenis naršyklėje „Chrome“, ekrano viršuje, dešinėje, spustelėkite tris taškelius ir atverkite nustatymus. Ekrano kairėje pasirinkite „Automatinis pildymas“ ir „Mokėjimų metodai“. Aktyvuokite „Išsaugoti ir užpildyti mokėjimų metodus“ ir pridėkite savo debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo kortelės duomenis“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jei naudojatės naršykle „Safari“, šis procesas daug paprastesnis. Tiesiog atverkite jos nustatymus, pasirinkite „Preferences“ (liet. nuostatos), „AutoFill“ (liet. automatinis pildymas) ir pridėkite savo kortelės duomenis.

TOP naujienos

Šiemet stojant į aukštąsias mokyklas minimalūs konkursiniai balai išlieka tokie pat kaip pernai

Šiemet stosiantiesiems į aukštąsias mokyklas priėmimo kartelė nesikeičia: kaip ir ankstesniais metais, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą universitetuose reikia būti surinkus bent 5,4,...

Horoskopai kovo 14 dienai

AVINASKol kas dar nežymūs skauduliai gali būti ženklas, kad kūnas jau reikalauja jūsų dėmesio. Nenumokite į tai ranka, raskite laiko pasirodyti medikams. Gal jau...

Gegužės 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 21-oji – Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena; Lietuvos tautinių bendrijų diena. Gegužės dvidešimt pirmoji, antradienis – 141-oji metų diena (antroji 21-osios metų savaitės diena), iki...

ORAI: Dieną krituliai: sniegas, šlapdriba pereinanti į lietų

Pirmadienio naktį krituliai, vyraus sniegas. Kai kur lijundra, pustys. Vėjas pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra 0–5 laipsniai šalčio. Dieną krituliai: sniegas, šlapdriba, pietvakarių Lietuvoje pereinantys...

„Iki“ vadovė Nijolė Kvietkauskaitė: iki šiol nematytas sprendimas mums padės būti dar arčiau pirkėjų

Prekybos tinklas „Iki“ toliau stiprina savo lyderystę mažmeninės prekybos rinkos inovacijose. Pirkėjams pernai pristatyta aibė naujovių: nuo naujo formato parduotuvių ir be vairuotojų pirkinius išvežiojančių autonominių automobilių iki novatoriškų būdų taupyti, tokių kaip žaidimu...

Universalo kėbulo tipo automobilis – lietuvių favoritas ir darbui ir atostogoms

Kone šimtaprocentinis viešbučių, SPA centrų bei kempingų užimtumas Lietuvos kurortuose rodo, jog šiemet žmonės kur kas aktyviau atostogauja Lietuvoje nei užsienyje. Anot automobilių pardavimo eksperto Pauliaus Valiukėno ši tendencija išryškėjo ir pirkėjų, besidairančių naudotų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS