1.8 C
Panevezys
2024 / 03 / 19

Lietuviai šventinės nuotaikos nepraranda: Šv. Kalėdas ir Naujuosius švęs kurortuose, pramogaus gamtoje

Ar jau skaitėte?

Galimybių keliauti užsienyje apribojimas lietuvius verčia ieškoti alternatyvų ne tik atostogoms, bet ir didžiųjų metų švenčių paminėjimui. Naujųjų metų sutikimas kaimyninėse šalyse ne vienam tautiečiui jau buvo tapęs tradicija, todėl atšaukti savo planų – naujuosius sutikti ne namuose, keliautojai neskuba ir jau renkasi apartamentus bei pramogas Lietuvos kurortuose.

- Reklama -
Vienas iš apgyvendinimo paslaugas teikiančios platformos „Cohost.lt“ įkūrėjų Mantas Srėbalius.

Kaimynines šalis keičia Lietuvos apylinkėmis

Nors situacija šalyje ir pasaulyje vis dar išlieka įtempta, artėjant svarbiausioms metų šventėms lietuviai optimizmo nestokoja. Naudodamiesi proga, kad tiek šv. Kalėdos, tiek Naujieji metai prisideda prie savaitgalio dienų, keliautojai skuba ieškoti pramogų.

Vienas iš apgyvendinimo paslaugas teikiančios platformos „Cohost.lt“ įkūrėjų Mantas Srėbalius teigia, kad šią tendenciją pastebi ir verslininkai. Mat nepaisant to, kad karantino metu žmonės nėra linkę apartamentus rezervuoti daug anksčiau nei yra numatyta viešnagė, kambarius didžiosioms šventėms tautiečiai graibsto jau dabar.

„Tai, kad šiemet lietuviai švenčių nesutiks svečiose šalyse, jaučiasi vis stipriau. Susidomėjimas apgyvendinimo paslaugomis šventiniu laikotarpiu nuolat didėja. Negana to, dėl pandemijos buvo atšaukti įvairūs renginiai miestuose, todėl matome, jog tai paskatina žmones atsisukti į gamtą ir laiką su artimaisiais planuoti šalies kurortuose. Ypač didelio susidomėjimo sulaukiama pajūryje, kur jau dabar daugiau nei trečdalis apartamentų yra rezervuoti“, – įžvalgomis dalinasi M. Srėbalius.


Poilsis Palangoje. Ramus ir jaukus butas.


Lietuvių norą šventes paminėti įprastomis sąlygomis jaučia ir kitos apgyvendinimo ir pramogų paslaugas teikiančios įmonės. Vieno iš didžiausių viešbučių paslaugų portalų „NoriuNoriuNoriu.lt“ bendraįkūrėjas ir vadovas Karolis Kupris taip pat pastebi, kad artėjant šventiniam laikotarpiui vis labiau jaučiamas lietuvių noras bent trumpam grįžti į prieškarantininę rutiną. Anot jo, įprastą šventinę nuotaiką tautiečiai stengiasi susikurti ne tik ieškodami apgyvendinimo pasiūlymų, tačiau ir įsigydami pramogų, kuriomis galės džiaugtis ne tik per Šv. Kalėdas ar Naujuosius metus, tačiau ir pasibaigus karantinui.

- Reklama -

„Pastebėjome, kad šventinio laikotarpio metu lietuviai dažniau renkasi gamtoje įsikūrusius viešbučius, kurie užtikrina privatumą bei saugumą. Populiarūs išlieka Lietuvos kurortai: Druskininkai, Birštonas bei pajūris. Be to, rezervuodami gyvenamąsias vietas šv. Kalėdoms ar Naujiesiems metams, tautiečiai itin aktyviai domisi sveikatinimo, gydomojo poilsio ir sanatorinio segmento paslaugomis“, – komentuoja K. Kupris.

Šventės ne namuose, tačiau šeimos rate

Tiesa, M. Srėbalius atkreipia dėmesį, kad per šventes keliauti norintys lietuviai į situaciją šalyje nenumoja ranka. Jis aiškina, kad atsižvelgiant į tai, jog karantino metu apartamentuose gyvenančių žmonių skaičius privalo būti ribojamas, paskatino ir lietuvių pasirinkimų pokyčius. Didėjant užsikrėtimų skaičiui šalyje poilsiautojai stengiasi ne tik išvykti toliau nuo miesto, bet ir minimizuoti visus įmanomus kontaktus su žmonėmis.

„Užuot didžiąsias metų šventes praleidę su draugais ar giminėmis, lietuviai mieliau renkasi švęsti tik savo šeimos rate. Rinkdamiesi apartamentus tautiečiai taip pat tapo išrankesni – dauguma vengia bet kokio žmogiškojo kontakto su kitais bei prioritetą teikia būstams su bekontakčio įsiregistravimo galimybe“, – aiškina M. Srėbalius.

Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad gruodį pateiktų rezervacijų trukmė gerokai dažniau yra ilgesnė nei kitais mėnesiais, mat planuodami šventes lietuviai stengiasi iš namų ištrūkti bent 5 dienoms ar net savaitei. O atsižvelgiant, kad šiais metais dėl išeiginių dienų švęsti galima bus ilgiau, tikimasi, jog poilsiautojų viešnagės trukmė šiemet bus tik dar ilgesnė.

Ankstesnis straipsnis
Kitas straipsnis

TOP naujienos

Sėkmę kuria ilgamečiai darbuotojai: kaip juos išsaugoti?

Pastaraisiais metais Lietuvoje darbo rinka yra įkaitusi kaip niekad. Įmonėms vis trūksta darbo jėgos, o padėties šeimininkais tapę darbuotojai drąsiau keičia darbovietes. Žinias ir...

Jaučiate šiuos simptomus? Gali būti, kad atėjo laikas skaitmeninei detoksikacijai

Telefonas, kompiuteris ir televizorius – su šiais įrenginiais daugelis lietuvių kasdien praleidžia bent po kelias valandas, o kai kurie – ir daugiau nei 7...

Virtuvė, kurioje viskas „po ranka“: 10 įrankių, kuriuos būtina turėti namuose

Niekas taip nepalengvina maisto ruošimo, kaip po ranka esantys kokybiški ir funkcionalūs reikmenys. Žinodami, ką verta turėti virtuvėje, gaminimą paversite maloniu ir lengvu užsiėmimu....

Gudrybės su citrina, kurių dar nesate girdėję – net ir orchidėjos augs kaip ant mielių

Apie stebinančias ir kone stebuklingas citrinos savybes žino daugelis. Tai – vienas iš vaisių, kurį visuomet verta turėti namuose. Citrinos gali virsti ne tik...

Savo verslą kuriantis moksleivis: geriausia diena pradėti – šiandien

Septyniolikmetis vilnietis Benas Volkovas nesuka galvos, ką veiks pabaigęs mokyklą: moksleivis jau šiandien drauge su komanda kuria verslą – maisto užsisakymo platformą „Yuffi“. Savo ateitį su programavimu ir verslo kūrimu siejantis jaunuolis sako, kad...

Draudikai per pusmetį išmokėjo beveik 35 mln. eurų kompensacijų: kokios žalos dažniausios?

Transporto priemonių žalos sudaro didžiausią draudžiamųjų įvykių skaičių Lietuvoje. Tai rodo draudimo bendrovės ERGO pirmojo 2023-ųjų pusmečio duomenys. Draudikai skaičiuoja, kad eismo įvykiai pridarė žalos, kuri siekia 25 mln. eurų. Didžiausios žalos – netikėtos Draudikų duomenimis,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS